Každý z nás má jistě doma malý koberec, sedačku, křeslo, kuchyňskou lavici nebo židle potažené čalouněním. Všechny tyto předměty musí být pravidelně čištěny suchou metodou a pravidelně rovněž metodou mokrou.
Suché vysávání je možno provádět klasicky pomocí domácích vysavačů 1-2 týdně. Mokré vysávání je doporučováno provádět minimálně jednou ročně a to vždy za pomoci profesionálních strojů na mokré čištění. Rozhodně nezkoušejte koberce či čalounění čistit doma svépomocí bez odsátí za pomoci čisticích prostředků nakoupených z drogerií. Mnoho z nich obsahuje bělící složky, které mohou způsobit nevratné poškození a vybělení čištěného povrchu.
Jak funguje mokré čištění koberců?
Na průběh samotného mokrého čištění jsme se zeptali pana Miroslava Zemánka, majitele firmy čištění koberců Praha, která se na mokré čištění specializuje. Mokré čištění, jinak nazývané jako extrakční čištění a mezi veřejností známé spíše jako tepování spočívá v tlakovém nastřikování čisticí směsi do čištěného povrchu. Tato směs se odráží od spodní vrstvy čištěné plochy a v tuto chvíli je okamžitě odsávána zpět. Díky tomu zůstává čištěný povrch pouze mírně navlhlý a velmi rychle usychá. Koberce jsou suché dle délky vlasu cca do pěti hodin, sedačky cca do čtyř hodin. Důležitými faktory jsou také větratelnost v místnosti a vlhkost v místnosti.
Extraktory na mokré čištění
Vysavače na mokré čištění jsou nazývány extraktory a kromě turbíny na vysávání nečistot jsou navíc osazeny také čerpadly, které dovolují nastřikovat vodu. Stroj obsahuje dvě nádrže. První nádrž je určena pro čistou vodu, která se smíchává s čisticím prostředkem. Druhá nádrž je určena na vodu znečištěnou, která je odsávána z čištěného povrchu.
Pokud máte dotazy ohledně čištění koberců, sedaček a matrací, je možno kontaktovat zákaznickou linku firmy čištění koberců Praha na tel: 601 336 072.
Příspěvek je dílem externího autora a nemusí se shodovat s názorem redakce.
Máte někdo zkušenosti s robotickýma vysavačem a jejich výkonem ? díky
Mám a nemůžu si vynachválit, ušetřil mi dost času 🙂
Mě jde o to, jestli to opravdu vydrží nějaký dvě hodiny, a ta práce je vidět, nebo jestli by si to i přesto člověk raději uklidil sám. Jsem na ten úklid vážně pes. Nerada bych jednu práci dělala na dvakrát
Já vvás úplně chápu. Pořídili jsme si nedávno psa a to není na mě. Takže hned jsem sedla k internetu a začala jsem hledat něco, co bude efektivní. Aje hodně značek a typů a každej má jinej názor.
Já mám doma robotickej vysavač od Robzone. Mají jich na výběr víc, já jsem se rozhodovala mezi třema Duoro Profi, Roomy Dog- což je právě na ty chlupy nejlepší, a Moopy- to převážně stírá a je to jejcih novinka
A co jste nakonec zvolila? Já jsme koukala na značky jako je Samsung nebo Sencor a iRobot.
Po dohodě doma, jsme si pořídily to Duoro Profi, vysává to i sítrá, jezdí si to tady a maká to za mě. Ikdyž kvůli tomu psovi jsme uvažovala i nad RoomyDogem…
Každej svůj názor, však uvidíte, jestli budete číst recenze. Sencor je levnej, ale poruchovej. Já si už ve vsým věku připlatím. Tak jsem zainvestovala i tady. Mám ráda kvalitu
Koukám na jejich stránky a ono to má i nějaky HEPA filtr a UV záření, tak to je super. Ten prach a roztoče mi obecně nedělá dobře. Ale teda ta cena ta je taky pěkná.
Jasně, ale jak říkám nemůžu si to vynachválit. Tady už si člověk musí uvědomit cenu/kvalita. Pro mě jedině Robzone 😉