Ono se říká, můj dům můj hrad, majitelova okrasná zahrada kolem domu je jeho korunou a udržovaný trávník jeho klenotem v této koruně. Tyto zahradní prostory mají nejen estetickou, nýbrž i společenskou funkci, proto je musíme udržovat v té nejvyšší kvalitě, s ohledem na současné suché, méně deštivé počasí.
Automatický zavlažovací systém zahrad je řízen sofistikovanými čerpacími jednotkami a meteorologickými stanicemi přes bezdrátové sítě zajišťující, že každá travnatá plocha dostane tolik závlahy, kolik potřebuje, přestože nejste zrovna doma. Tento systém zavlažování může být načasován tak, aby dodával vodu v tu nejlepší denní dobu.
Automatické zavlažování – úspora času
Náklady práce stále rostou a ruční zalévání konví či hadicí je velmi časově náročné. Investicí do tohoto systému se náklady snižují tím, že vám zůstává více volného času k vlastním aktivitám nebo jiné výdělečné činnosti. Automatické zavlažování je rovnoměrné a velmi efektivní, lze u něj využít další zdroje vody jako např. z vrtů, studní nebo napršené dešťové vody. Je to volný zdroj, který není nijak státem regulován, a můžete, jej zdarma využívat tolik kolik naprší. S instalací systému sběru dešťové vody mohou vzniknout vyšší rodinné výdaje, ale s dotací na dešťovku a budoucím využíváním se vše vyplatí hlavně bezplatným čerpáním vody k zalévání.
Pravidelná kapková závlaha potěší vaší zeleň
Správné zalévání zahrady není tak jednoduché jak by se mohlo zdát. Existují jisté faktory, které musíme vzít v úvahu především typ půdy, kterou na zahradě máme, dále klima a proměnlivost nebo rázovitost počasí a druhy rostlin. Zavlažování zahrady zejména hluboké podporuje hlubší a silnější růst kořenů, proto se má zavlažovat asi 1x týdně 5 cm vody na metr čtvereční. Zalévání kratšími intervaly, ale méně hluboce vede k vysýchání a odparu vody od kořenů. Nadzemní rozstřikovače jsou proto vhodné snad jen k zalévání trávníků. Pro rostliny více sedí kapková závlaha z hadic.